Ахмети и Џафери убија најмалку 89 во 2001, пратеници се веќе 20 години, насмеани дотерани.
Овие од 27 ми не убија никого, 200+ години затвор.
Поука? Една расцепена глава е трагедија, 89 убиени се статистика во предизборна кампања на ДУИ, коментира Гоце Чекоров.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.