Еден од најголемите поддржувачи на политиките на СДСМ и Зоран Заев, Нано Ружин чаре поабара надвор од Македонија, на вакцинирање во Србија.

Покрај Нано Ружин, во Врање на вакцинација биле и сопругата и синот на Ружин дознава Инфомакс.

Aлександар Ружин му беше советник на Заев за „економска, социјална и културна соработка со државите на Бенелукс (Белгија, Холандија и Луксембург) и Франција, и секој месец земаше 50,000 денари плата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.