Единицата за брзо распоредување испрати јасна порака на последната прослава. Тие во еден глас порачаа: Една мајка нас нè родила, име ѝ е Македонија!

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.