Костадинов бара расветлување на случајот Богоевски.
Е стварно залижаниве фалеа.
Расчистивте ли ти и ген-секот со непотизмот?!
Видете дечки, беше многу тешко против режимот и нивното самоволие.
Ама да се бориш против ваква празноќа е убиствено – пишува на својот фејсбук профил Ивор Мицкоски, поранешен функционер во СДСМ.

Неговата изјава доаѓа откако денеска Коста Костадинов, портпарол на СДСМ изјави:

– Очекуваме сите надлежни и засегнати институции да постапат и да го разрешат случајот, особено и околу неовластеното снимање и емитување. Што се однесува до моралните аспекти, тие се на личната совест и одговорност на секој пратеник. Законите важат за сите подеднакво – вели Коста Костадинов, портпарол на СДСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.