Лигавите апологети на власта уште ќе пишуваат колку убава и принципиелна коалиција составиле Заев и Али, коментира активистот Ивор Мицковски по информацијата дека Артан Груби од ДУИ ќе биде прв вицепремиер, функција што специјално е креирана за него.

Господин Прв Вицепремиер
Е Македонијо, какви се копита не ти се изнаредија.
И лигавите апологети на власта уште ќе пишуваат колку убава и принципиелна коалиција составиле Заев и Али.
Нема, тоа е, сами сме си крвници и најголем непријател, коментира Мицковски споделувајќи фотографија од немирите на скопското Кале, на кои Груби беше предводник.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.