Синот на Талат Џафери положил правосуден пред да дипломира, но Правда не ја чува документацијата. Што се зае*авал воопшто да дипломира, Мерко сите ги направи доктори на науки, коментира Ивор Мицковски, по соопштението на Антикорупциска дека не може да отвори предмет за синот на Џафери, оти Министерството за правда не ја зачувало документацијата.

Ако дечки, си направивте мафијашка држава по ваша мерка, Џукановиќи, Вучичи и Рами гомна да јадат, никој нема ваква моќ и доминација над 2 милиони народ и цела држава, вели Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.