На денешниот брифинг со новинарите претседателот на Кривичниот суд Иван Џолев ги предупреди дека ќе ги снима. Како причина за снимањето на неформалниот разговор тој рече дека имал непријатни искуства и дека често се случувало да ги изменат зборивите или да биде објавено нешто што вооппшто не го кажал.

Кога новинарите се побунија дека не коректно да бидат снимани, Џолев им дозволи и тие да го снимаат брифингот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.