На вчерарашниот настап на „Виноскоп“ Игор Џамбазов им испрати „поздрав“ на неговиот бугарски колега Слави Трифонов, најгласниот во негирањето на Македонија и бугарскиот премиер Кирил Петков.

Пеејќи ја преработката на „Бела Чао“ шоуменот ги спомена и Красимир Каракачанов и Бојко Борисов и им испрати порака дека ние бевме партизани, а тие беа оние другите.

Автор на видеото: Велибор ТофилоскиRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.