Вечерва во „Click Plus“ на ТВ21, првиот човек на Собранието, го прашавме и за најавената метла од премиерот Зоран Заев по како што вели тој пораката која народот му ја испратил на првиот круг од изборите.

На прашање од водителот Фатмир Алиу, дали метлата од Заев ќе важи и за ДУИ, Џафери вели дека проблемите најпрвин се чистат во својата куќа и двор, а потоа кај останатите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.