Спикерот Талат Џафери, ги известил пратениците преку СМС – пораки, дека утре нема да имаат никакви активности во Собранието, како и дека интернет страницата на парламентот не е во функција поради прекин на електрична енергија.

„Почитувани пратеници, ве известувам дека за утрешниот ден нема закажани активности“, гласи една од СМС – пораките.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.