Спикерот на Собранието Талат Џафери денеска беше прашан за тоа дали доколку за него лично се појават прислушувани разговори ќе си понесе одговорност како пратеникот Павле Богоевски кој најави оставка.

На тоа, видно изнервиран Џафери одговори дека тоа се само хипотези и оти не сака да го споредуваат со Богоевски.


Видео: Пресинг ТВ

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.