Претседателот на Собранието Талат Џафери вели дека очекува на трети јануари да има седница за избор на техничка влада.

Тој објаснува дека предлозите за избор на нови министри и технички премиер да се случи во предвидениот рок и оти предлогот од владата може да стигне и неколку дена пред изборот.

Јас очекувам да има седница за избор на Техничка влада и избори на 12 април – вели Џафери на брифинг со новинарите во Собранието.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.