Сега е многу полесна и јасна процедурата за ратификација на протоколот за НАТО, вели собранискиот спикер Талат Џафери, за Tелма.

Очекуваме во најкус можен рок Шпанија да го ратификува договорот, а целата постапка кај нас да заврши до 12-ти февруари – рече Џафери.

Во овој момент, вели Џафери, нема потреба да се брза со предвремена ратификација.

Владиниот предлог е во процедура, но нема индикации дека е неопходно предвреме да се постапува – вели за Телма, Џафери.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.