Претседателот на Собранието Талат Џафери во 21 часот ноќеска ја закажа пленараната седница за одземање на пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, информираат од Кабинетот на Џафери.

Денеска цел ден имаше консултации и двоумења дали да се одржи вечерва пленарната седница, и на крајот од денот паднало одлука таа да почне во 21 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.