Дали Антикорупциската комисија ќе отвори истрага за тоа како сега разрешениот генерален секретар на СДСМ, Алескаднар Кирацовски, се стекнал со овој имот, прашува Душан Илиевски, најпознат како Душко Млекарот.

Илиевски открива дека Кирацовски во само две години во улогата на функционер си „заработил“ хациенда во строгиот центар на Битола, како и автомобил „опел инсигниа“ со вредност од 50 илјади евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.