Двајца починаа од Ковид-19, 18 новозаболени, петмина излекувани

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје почина едно лице од Куманово на … Продолжи со читање Двајца починаа од Ковид-19, 18 новозаболени, петмина излекувани