Душан Илиевски, познат уште и по прекарот Душко Млекарот, во пост објавен на социјалната мрежа „фејсбук“ открива, кој, според него е Кики од серијалот приказни кој во вид на колумни ги објавува новинарот Бранко Героски на порталот „Плусинфо“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.