Битолчанецот Душко Илиевски, член на СДСМ, не пропушти да реагира на заканите со тужби од пратеникот Александар Кирацовски упатени до „Република“.

Илиевски го прашува Кирацовски зошто бил нервозен и удирал на бирото кај градоначалничката на Битола и го потсетува дека градоначалничката им се жалела на премиерот Заев и на вршителот на должност помошник-државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, кој невообичаено доректно од САД отпатува токму за Битола.

Илиевски, исто така, го потсетува Кирацовски дека бил осуден во режимот на Кирацовски, а го повикува и да си ги споредат досиејата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.