Душан Илиевски, попознат како Душко Mлекарот, денеска на Фејсбук напиша: Денес Геро не ги кажа Кирацовски и Ременски!Зошто?

Илиевски веќе подолго време го посочува Кирацовски како Кики од приказните на Героски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.