Душан Илиевски или Душко Млекарот на својот фејсбук профил објави информација дека се вршел поткуп од страна на директорот на Водовод Битола, Горан Козаров.

За лошиот резултат на СДСМ во Битола најголем придонес даде и лихварот, В.Д. директорот во Водовод Битола, Горан Козаров кој што делеше дрва на вработени без дозвола од шумското. Тракторот на водовод беше застанат од шумска полиција и требаше да биде одземен бидејќи немаше дозвола за превоз на дрва. Козаров се јави кај командирот и го пуштија тракторот, напиша Душко.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.