Оперскиот пејач Игор Дурловски за преименувањето на Македонска опера и балет во „Национална опера и балет“ со свој коментар на Фејсбук.

„Како само г(о)рдо звучи, недостига посмртен марш…“, напиша еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, кој не побара амнестија и на крајот од судскиот процес за настаните од 27 април 2017 година во Собрание доби ослободителна пресуда по обвинението за тероризам.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.