Оперскиот пејач Игор Дурловски за мотото на СДСМ „На прав пат“ на својот фејсбук профил напиша:

Велат дека сме на прав пат. Ние сме на крстопат, дали ќе нè биде или не.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.