Игор Дурловски преку Фејсбук повика утре да се даде масовна поддршка на протестот пред затворот во Штип на осудените за собраниските настани од „27 април“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.