Македонскиот оперски пејач и голем патриот, Игор Дурловски ја искажа својата поддршка за Рашела Мизрахи, министерката за труд и социјала, која ноќеска беше разрешенапоради тоашто давала изјава пред табла на која пишува Северна Македонија.

 

Рашела Мизрахи, горда Eврејка од Македонија. Несакајќи ја вивнавте на политичкиот врв! – напиша тој.

 

Рашела Мизрахи, горда Eврејка од Македонија. Несакајќи ја вивнавте на политичкиот врв!

Gepostet von Igor Durlovski am Freitag, 14. Februar 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.