Сите сме за избори, час поскоро, затоа што владеењето на СДСМ е сериозна опасност за народот, за државата, порача Игор Дурловски, носител на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ5.

Таа опасност е предвидлива, болеста не е и затоа здравјето на граѓаните мора да ни биде приоритет.
Релативизирањето на сериозноста на ситуацијата го става народот во положба, со оправдан страв, да се помисли, дали да излезе на гласање.
Тоа е целта на противникот, да го земе гласот на народот. Ние нема да го дозволиме тоа. Сите заедно ќе ја победиме болеста, ќе го победиме СДСМ, порача Дурловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.