Барок VS брутализам, горчливо констатира оперскиот пејач Игор Дурловски, под видеото на кое навивачката група „Шверцери“ „културно прославува“ 30 години постоење во Македонскиот народен театар.

МНТ 2019
Северџанистане земјо свртена наопачки!!!!!, пишува Дурловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.