Пред спомениците се поклонуваме, се сеќаваме и тагуваме…Пред паметниците ветуваме и се заветуваме за чување на светото, на своето, за верноста кон татковината, платена со крв…

Почит и благодарност за Илинденците, за сите борци од НОБ, во чиј спомен, тука, во Ложани, го одбележуваме денешниов ден…, пишува на сцојата Фејсбук објава носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ5 Игор Дурловски.

Пред спомениците се поклонуваме, се сеќаваме и тагуваме…Пред паметниците ветуваме и се заветуваме за чување на…

Gepostet von Игор Дурловски am Sonntag, 5. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.