Оперскиот пејач и носителот на ИЕ5 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски, преку социјалните мрежи повика на поддршка на македонската економија по победата над коронавирусот.

Откога ќе го победиме #Ковид19,
купувај македонски производи,
поддржувај македонски компании,
посетувај ресторани и локали во Македонија.
Помогни си за да можеш да помогнеш на другите.
Во меѓувреме седи дома, чувај се!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.