Нас нема да нè убие Ковид-19, ние сме вирусот, вели оперскиот пејач Игор Дурловски и носител на изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ, кој на „Фејсбук“ ги коментира поделбите во Македонија.

Поделени сме на:
Шиптари/Каури
Бањати/Небањати
Гласачи/Бојкотирачи
Скопјани/Провинцијалци
Северџани/Македонци
Патриоти/Предавници
Дијаспора/Домашни
Карантин/Слободњаци
Заразени/Здрави
Има уште…
Нас нема да не убие КОВИД19,
ние сме #Вирусот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.