Поранешниот директор на Македонска опера и балет,Игор Дурловски,го коментира враќањето на оригиналното име на културната установа пред и на објектот преку графити, откако пред два дена беше изваден зборот „македонска“ од натписот на неа.
Кога дојде време во Северџанистан графит што содржи ‘македонско’ да е герила акција, а нам ни е као нормално, тогаш ние сме навистина за колективно лечење -напиша оперскиот пејач на својот профил на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.