Ќе светне сонце среде мрак!, порача носителот на кандидатксата листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 5 Игор Дурловски на крајот на денешниот изборен ден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.