Оперскиот пејач Игор Дурловски во свој стил го коментира заминувањето на Зоран Заев од премиерската функција, иако не го спомнува.

Ќе ме наречете мегаломан, ама мене ми фали огномет“, напиша на Фејсбук еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.