Откако заболената битолска пратеничка од СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска, по вчерашното присуство во Собранието во скафандер на „Фејсбук“ порача дека сите напади за нејзиниот потег се дело на партиски ботови и лечени новинари, Игор Дурловски ја сподели, како што вели ексклузивната изјава од неа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.