Фаустовци, вели оперскиот пејач и еден од предводниците на „За заедничка Македонија“, Игор Дурловски, коментирајќи го неуспехот за започнување на преговори со Европската унија за Македонија.

Го продадоа духовното за материјално, останаа без обете, порача преку „Фејсбук“ Дурловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.