Пред завршувањето на годината, Игор Дурловски на својот фејсбук профил напиша:

Моја ретроспектива на 2019та.
Го победив “системот” кога изгледаше дека е најсилен.
Новата нека биде подобра за сите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.