Оперскиот пејач Игор Дурловски кусо му честита на македонскиот народ за изборот што го направи наовие избори.

Го газиш, го понижуваш, кога-тогаш ќе ти врати.
Ти благодариме македонски народе!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.