Оперскиот пејач Игор Дурловски реагира на изјавата за ТВ 24 на главната јавна обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Русковска дека не повела истрага за еден од случаите, бидејќи „за десетина луѓе, можеби и повеќе, ќе беше непријатно (да им се вештачат телефоните)“.

Нам ни беше баш пријатно апсењето со куп специјалци пред очите на нашите деца… #ДржаваИлиПанаѓур“, коментира еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и единствен со ослободителна пресуда, откако не побара амнестија за настаните од 27 април.

Нас ни беше баш пријатно апсењето со куп специјалци пред очите на нашите деца…#ДржаваИлиПанаѓур

Gepostet von Igor Durlovski am Sonntag, 21. Juni 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.