Оперскиот пејач Игор Дурловски со фотографија го испрати генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски од неговата функција.

Кирацовски се споменуваше во неколку афери во кои тој вработуваше блиски луѓе.

Дурлоски на генералниот секретар на владеачката партија му објави фотографија и му напиша „Ќе фалиш будалче”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.