Демократската унија за интерграција на Албанците извојувала победа и во Вевчани, барем така покажуваат резултатите на сајтот на Државната изборна комисија, кој и денеска на моменти е, а потоа не е во функција.

Според ова, во место каде што според последниот попис живеат тројца Албанци, победи албанска партија.

Други вакви резултати се појавуваат и во Демир Хисар и Ново Село:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.