Коалицискиот партнер на Зоран Заев, Али Ахмети, на изборното собрание на партискиот огранок во Чаир, им кажа на своите сопартијци да не се грижат за бомбите на Ел Чека.

Постоеше загриженост кај некои мои соработници поради неколку прислушувани материјали. Оставете ги, тие се залудни. Ако имаше криминал за ДУИ, никој не ќе нè поштедеше, рече Ахмети.

Тој на политичките противници им порача да се натпреваруваат со партиските органи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.