Коалициониот партнер на СДСМ, ДУИ сега не размислува за една изборна единица. Според пратеникот Артан Груби, не е време сега да се менува изборниот модел, на само шест месеци пред избори.

Дуи знае што е најдобро за ДУИ, но и за граѓаните. Вчерашната средба беше неформална ние остануваме на формалните ставови. Веќе сме усогласиле текст на закон. Во тој предлог не се дискутира за измени. Апсурдно е да се дискутира за изборен модел пред избори- рече Артан Груби.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.