„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува.

Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот за претседател на Алијансата за Албанците и БЕСА , професорот Блерим Река, за некого изненадувачки за некого сосема нормално беше посетен во огромен број.

Рака на срце, не се памети кога последен пат ДУИ или било која албанска партија успеала да организира митинг со толкава бројка на посетеност. Особено што и градот под Шара веќе долго време е во рацете на ДУИ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.