Државниот завод за ревизија следниот месец ќе го проверува начинот како биле исплаќани високите надоместоци во веќе згаснатото Специјално обвинителство, објави Алсат.

Ќе се проверува основаноста на одлуката обвинителите и останатите вработени, освен плата, да земаат и додатоци и тоа во илјадници евра, а ревизијата во СЈО е планирана во официјалниот план на ревизорите за годинава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.