СДСМ ги злоупотребува државните интитуции за избор на претседател на партијата.  Па така Мухамед Зекири се пофали дека гласал во Домот на културата во Автокоманда.

Партиско -државно гласање имаше и во Советот на општина Тетово, како и во Домот на културата.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.