Додека граѓаните молат за лекови и слободен кревет во болниците, а секојдневно имаме рекорден број на новозаболени и починати од Ковид-19, премиерот Заев и министерот за здравство Филипче возат мотори.

На социјалните мрежи денеска се објавени фотографии од нивната авантура за релаксирање низ малешевскиот крај додека државата колабира пред пандемијата.

Nekogas patistata se razminuvat no nekogas se vkrstuvat🚙🏍🚙🏍

Posted by Vanco Taxi Bitola on Sunday, 28 March 2021

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.