Орхан Ибраими, кој ја преставуваше ДПА на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски , си излезе пред таа да заврши бидејќи се чувствувале како декор во однос на македонските партии.

Како албанска политичка партија сме декор за овие институции и за земјата. Одлуките се однапред донесени, порача Ибраими откако си излезе од лидерската средба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.