Пследиците од вечерашното невреме се највидливи во населбата Превалец. Овде во буквална смисла на зборот улици се разнесени од јачината на водата која се слевала од сите страни, а населението на оваа велешка населба преживеа драматична вечер, објавува „Велес365“.

Погледнете како тоа изгледаше

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.