Пратеникот Антонио Милошоски прашува зошто Ден Дончев денеска ќе излезе само со соопштение за скандалот со видео снимката на која се гледа дека тој прима купче пари.

Според него, има две причини. Првaта е тоа што доколку има прес конференција, искусни новинари би му ги поставиле вистинските прашања, а втората е што веројатно Дончев и Заев до доцна во ноќта заедно го пишувале соопштението за да нема разногласие во нивните ставови.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.