Поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова ја оценува како хипокризија и популизам најавата од министерот за здравство, Венко Филипче дека ќе присуствува на протестот против насилството врз здравствените работници.

Докторот Филипче ќе протестира против министерот Филипче. Ова му доаѓа како македонска верзија на ‘Крамер против Крамер’. #Хипокризија #Популизам“, пишува таа на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.