Докторите од охридската болница по неколку дена одговорија на дилемите во врска со истрагата за смртта на жената од струшкото село Татеши која не била примена на инфективното одделение во Охрид.

Тие велат дека постапувале според насоките на Министерството за здравство и алгоритамот за кој многупати говорел и министерот за здравство Венко Филипче.

Според нив, постапиле согласно алгоритамот на Филипче.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.